KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14377169
*
nr 1437 7169
Claes-Åke Schlönzig
(f. 1949), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 65x72 cm, yttermått inklusive ram: 75x82 cm
Claes-Åke Schlönzig, svensk målare född 1949 i Linköping.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 20:01:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 07:34:54
1
100 kr
13/12 08:50:32
2
150 kr
13/12 17:28:43
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Claes-Åke Schlönzig
Claes-Åke Schlönzig, svensk målare född 1949 i Linköping.
Läs mer om Claes-Ã…ke Schlönzig
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes-åke schlönzig komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Claes-Åke Schlönzig
Claes-Åke Schlönzig, svensk målare född 1949 i Linköping.
Läs mer om Claes-Ã…ke Schlönzig
nr 1437 7169
Claes-Åke Schlönzig
(f. 1949), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 65x72 cm, yttermått inklusive ram: 75x82 cm
Claes-Åke Schlönzig, svensk målare född 1949 i Linköping.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/12 07:34:54 | 1 | 100 kr |
| 13/12 08:50:32 | 2 | 150 kr |
| 13/12 17:28:43 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Claes-Åke Schlönzig
Claes-Ã…ke Schlönzig, svensk mÃ¥lare född 1949 i Linköping.Läs mer om Claes-Ã…ke Schlönzig
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes-åke schlönzig komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



