KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12597111
nr 1259 7111
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Oljemålning, Gård, signerad. Daterad, Olja på duk, 23x34
Kondition: slitage, skador
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 juni 2019
kl 18:02:22
2/6 14:10:50
100 kr
3/6 14:42:44
Alfred Thörne
Läs mer om Alfred Thörne