KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12767143
nr 1276 7143
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Blockhusudden. Signerad, daterad 1954. Olja på pannå, 26x34 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 23 september 2019
kl 19:35:48
150 kr
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg