Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8713432



*

nr 871 3432


MIXED MEDIA (F)

Lizzie Olsson-Arle (1926-2008), "Den glömda dockan", signed. , motivet: 26x22,


Lizzie Olsson-Arle (1926-2008), "Den glömda dockan", signerad. , motivet: 26x22


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday January 27 2014
at 19:20:09


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/1 17:35:25 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lizzie olsson-arle vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr