KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9602438
nr 960 2438
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Blandteknik, Jan Naliwajko (f. 1938), Bemålad etsning, motivet: 80 x 55
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 maj 2015
kl 18:34:03
10/5 22:41:08
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko