ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8369137
*
nr 836 9137
Spegel
1800-tal, höjd: 138 cm
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2013
kl 18:25:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/7 17:23:08
1
700 kr
15/7 17:27:10
2
1.000 kr
15/7 17:52:36
1
900 kr
15/7 17:54:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 836 9137
Spegel
1800-tal, höjd: 138 cm
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/7 17:23:08 | 1 | 700 kr |
15/7 17:27:10 | 2 | 1.000 kr |
15/7 17:52:36 | 1 | 900 kr |
15/7 17:54:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53