ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7797156
*
nr 779 7156
Spegel
50/60-tal, 121 x 61
Utrop:
500 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2012
kl 18:29:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 15:16:31
1
150 kr
24/9 14:39:09
2
400 kr
24/9 14:51:45
3
250 kr
24/9 17:44:28
4
350 kr
24/9 17:45:39
4
450 kr
24/9 17:53:23
2
550 kr
24/9 18:15:54
5
700 kr
24/9 18:19:56
2
800 kr
24/9 18:24:34
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 779 7156
Spegel
50/60-tal, 121 x 61
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/9 15:16:31 | 1 | 150 kr |
24/9 14:39:09 | 2 | 400 kr |
24/9 14:51:45 | 3 | 250 kr |
24/9 17:44:28 | 4 | 350 kr |
24/9 17:45:39 | 4 | 450 kr |
24/9 17:53:23 | 2 | 550 kr |
24/9 18:15:54 | 5 | 700 kr |
24/9 18:19:56 | 2 | 800 kr |
24/9 18:24:34 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23