ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9223361
*
nr 922 3361
Spegel
Förgylld, höjd: 97
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2014
kl 18:33:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 17:14:00
1
200 kr
2/11 09:48:14
2
300 kr
2/11 11:11:43
3
300 kr
2/11 11:11:43
2
300 kr (Budbetjänt)
2/11 11:11:48
4
350 kr
2/11 11:12:04
3
400 kr
3/11 11:03:47
5
600 kr
3/11 15:39:15
6
600 kr
3/11 15:39:15
5
600 kr (Budbetjänt)
3/11 15:39:59
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 922 3361
Spegel
Förgylld, höjd: 97
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 17:14:00 | 1 | 200 kr |
2/11 09:48:14 | 2 | 300 kr |
2/11 11:11:43 | 3 | 300 kr |
2/11 11:11:43 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
2/11 11:11:48 | 4 | 350 kr |
2/11 11:12:04 | 3 | 400 kr |
3/11 11:03:47 | 5 | 600 kr |
3/11 15:39:15 | 6 | 600 kr |
3/11 15:39:15 | 5 | 600 kr (Budbetjänt) |
3/11 15:39:59 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23