ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9502171
*
nr 950 2171
Spegel
Sekelskifte, höjd: 142 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2015
kl 20:08:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 07:36:41
1
150 kr
23/3 09:53:00
2
Vinnande bud
23/3 18:41:13
3
250 kr
23/3 18:41:13
2
300 kr (Budbetjänt)
23/3 18:41:33
3
350 kr
23/3 18:41:33
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 950 2171
Spegel
Sekelskifte, höjd: 142 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 07:36:41 | 1 | 150 kr |
| 23/3 09:53:00 | 2 | Vinnande bud |
| 23/3 18:41:13 | 3 | 250 kr |
| 23/3 18:41:13 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 23/3 18:41:33 | 3 | 350 kr |
| 23/3 18:41:33 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



