KONST / Litografier / Färglitografi 13658401
*
nr 1365 8401
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 137/180. Motivet: 70x100 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 20:43:45
- Konstnär/Designer
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Läs mer om Théo Tobiasse
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad théo tobiasse
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Läs mer om Théo Tobiasse
nr 1365 8401
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 137/180. Motivet: 70x100 cm
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Konstnär/Designer
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk mÃ¥lare.Läs mer om Théo Tobiasse
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad théo tobiasse
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



