Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10285590



*

nr 1028 5590


Karl Höglund

(f. 1940), Sverige


Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), Par på cykel, bladets mått: 85x60


Kondition: med dedikation,

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 mars 2016
kl 19:12:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/3 21:12:00 1      400 kr
23/3 21:21:27 2      350 kr
23/3 21:21:27 1      400 kr (Budbetjänt)
23/3 21:21:49 2      450 kr
25/3 10:49:31 3      500 kr
28/3 18:18:34 2      600 kr
28/3 18:42:47 3      Vinnande bud
28/3 18:43:16 3      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Karl Höglund

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Läs mer om Karl Höglund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad par på cykel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr