![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Lithographs / Litograph in colors 9344348
*
nr 934 4348
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Karl Höglund (b. 1940), cyklande par, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signed, subject: 49x38,
LITOGRAPH IN COLORS, Karl Höglund (f. 1940), cyklande par, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 49x38
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
Estimate:
1000
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday January 12 2015
at 20:48:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/1 20:37:46
1
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
Read more about Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cyklande par ea-upplaga färglitografi grafik karl höglund konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 LITOGRAPH IN C..
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spain. "7 Novembre". Si..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:43
-
6209 LITOGRAPH IN C..
Antonio Segui (1934-2022). Signed, numbered 26/99,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:18
-
6283 LITOGRAPH IN C..
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signed. Litograph in ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:32
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:47
-
6411 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signed, numbered 329..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:12
-
6296 LITOGRAPH IN C..
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sweden. Sign..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:10
*
Karl Höglund
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
Read more about e-auktion
Read more about Karl Höglund
nr 934 4348
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Karl Höglund (b. 1940), cyklande par, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signed, subject: 49x38,
LITOGRAPH IN COLORS, Karl Höglund (f. 1940), cyklande par, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 49x38
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/1 20:37:46 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, born 1940, Swedish painter, graphic artist and sculptor.Read more about Karl Höglund
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cyklande par ea-upplaga färglitografi grafik karl höglund konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 LITOGRAPH IN C..
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spain. "7 Novembre". Si..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:43 -
6209 LITOGRAPH IN C..
Antonio Segui (1934-2022). Signed, numbered 26/99,..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:18 -
6283 LITOGRAPH IN C..
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signed. Litograph in ..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:32
-
5020 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 20:47 -
6411 LITOGRAPH IN C..
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signed, numbered 329..//
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:12 -
6296 LITOGRAPH IN C..
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sweden. Sign..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
1 juli at 18:10