KONST / Litografier / Färglitografi 9884311
*
nr 988 4311
Bert Håge Häverö
(1932-2014), Sverige
Färglitografi, Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Östermalmshallen, motivet: 38x53
Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2015
kl 18:35:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 20:59:53
1
Vinnande bud
- Tema
19 okt
Grafik
På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.
Läs mer om Bert HÃ¥ge Häverö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert håge häverö ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige östermalm östermalms saluhall östermalmshallen
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Bert Håge Häverö
Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Bert HÃ¥ge Häverö
nr 988 4311
Bert Håge Häverö
(1932-2014), Sverige
Färglitografi, Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Östermalmshallen, motivet: 38x53
Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 4.000 kr |
| Såld: | 3.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/10 20:59:53 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
19 okt
Grafik
På Tema Grafik den 19 oktober har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Hans Arnold, Reidar Aulie, Enrico Baj, Alexander Calder, Marc Chagall, James Coignard, Cor ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Bert Håge Häverö
Bert HÃ¥ge Häverö, svensk mÃ¥lare född 1932, död 2014.Läs mer om Bert HÃ¥ge Häverö
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert håge häverö ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige östermalm östermalms saluhall östermalmshallen
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



