KONST / Litografier / Litografiskt tryck 14145394
*
nr 1414 5394
Henri de Toulouse-Lautrec
(1864-1901), Frankrike
Litografiskt tryck, Bildmått: 56x42, mourlot -76, yttermått inklusive ram: 67x52 cm. Ej signerad
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 19:20:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 18:44:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt litografier litografiskt tryck
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32
-
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31
*
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
nr 1414 5394
Henri de Toulouse-Lautrec
(1864-1901), Frankrike
Litografiskt tryck, Bildmått: 56x42, mourlot -76, yttermått inklusive ram: 67x52 cm. Ej signerad
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/8 18:44:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Henri de Toulouse-Lautrec
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa frankrike fransk franska franskt litografier litografiskt tryck
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
8103 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT upplaga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:32 -
8101 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:31



