ÖVRIGT / Diverse / Käppställ 7797121
*
nr 779 7121
Käppställ
2 delar, Skoglund & Olson, Gefle, längd: 35
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2012
kl 17:36:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 19:54:04
1
100 kr
24/9 15:15:24
2
250 kr
24/9 15:29:47
3
350 kr
24/9 15:32:07
3
400 kr
24/9 17:10:56
4
350 kr
24/9 17:30:09
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle käppställ skoglund & olson svensk keramik svenska keramiker
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:23
-
7210 Hängen
3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7181 Mjölkkannor
3 st. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:36
*
Käppställ
nr 779 7121
Käppställ
2 delar, Skoglund & Olson, Gefle, längd: 35
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/9 19:54:04 | 1 | 100 kr |
| 24/9 15:15:24 | 2 | 250 kr |
| 24/9 15:29:47 | 3 | 350 kr |
| 24/9 15:32:07 | 3 | 400 kr |
| 24/9 17:10:56 | 4 | 350 kr |
| 24/9 17:30:09 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle käppställ skoglund & olson svensk keramik svenska keramiker
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:23 -
7210 Hängen
3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7181 Mjölkkannor
3 st. Höjd: 70 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:36



