KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 14109252
nr 1410 9252
Elsa Hammar-Moeschlin
(1879-1950), Sverige
Tusch, Hus. Signerad, daterad 1947. Med dedikation. Bildmått: 46x37 cm, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Elsa Hammar-Moeschlin, svensk bildkonstnär född 1879, död 1950.
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 augusti 2021
kl 19:13:46
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
450 kr
Elsa Hammar-Moeschlin
Läs mer om Elsa Hammar-Moeschlin
Lis Husberg (f. 1920)