KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 12043137
*
nr 1204 3137
Félicien Rops
(1833-1898), Belgien
Grafiskt blad, Signerad. Motivet: 23,5x17 cm
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:51:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 11:36:24
1
450 kr
17/9 16:51:29
2
350 kr
17/9 16:51:29
1
400 kr (Budbetjänt)
17/9 19:45:27
2
450 kr
17/9 19:45:27
1
450 kr (Budbetjänt)
17/9 19:46:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Läs mer om Félicien Rops
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt etsningar europa europeisk félicien rops grafik grafiskt blad
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
*
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Félicien Rops
nr 1204 3137
Félicien Rops
(1833-1898), Belgien
Grafiskt blad, Signerad. Motivet: 23,5x17 cm
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 11:36:24 | 1 | 450 kr |
17/9 16:51:29 | 2 | 350 kr |
17/9 16:51:29 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
17/9 19:45:27 | 2 | 450 kr |
17/9 19:45:27 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
17/9 19:46:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.Läs mer om Félicien Rops
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt etsningar europa europeisk félicien rops grafik grafiskt blad
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12