KONST / Ramar / Ram 9851442
*
nr 985 1442
Ram
1800-tal, ramens innermått: 63 x 76
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2015
kl 20:34:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 12:42:57
1
150 kr
2/10 21:45:55
2
200 kr
5/10 20:27:23
3
Vinnande bud
5/10 20:29:17
4
300 kr
5/10 20:29:17
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 985 1442
Ram
1800-tal, ramens innermått: 63 x 76
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/10 12:42:57 | 1 | 150 kr |
| 2/10 21:45:55 | 2 | 200 kr |
| 5/10 20:27:23 | 3 | Vinnande bud |
| 5/10 20:29:17 | 4 | 300 kr |
| 5/10 20:29:17 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



