KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11922118
*
nr 1192 2118
Eva Grytt
(f. 1946), Sverige
Etsning, EA-upplaga, Etat II, bladets mått: 49x42 cm
Eva Grytt, svensk bildkonstnär född 1946.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juli 2018
kl 18:01:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/6 20:15:08
1
350 kr
30/6 20:34:06
2
350 kr
30/6 20:34:07
1
350 kr (Budbetjänt)
30/6 20:35:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etat ii etsning etsningar eva grytt grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54
*
Eva Grytt
Eva Grytt, svensk bildkonstnär född 1946.
Läs om budbetjänten
nr 1192 2118
Eva Grytt
(f. 1946), Sverige
Etsning, EA-upplaga, Etat II, bladets mått: 49x42 cm
Eva Grytt, svensk bildkonstnär född 1946.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 juli 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/6 20:15:08 | 1 | 350 kr |
30/6 20:34:06 | 2 | 350 kr |
30/6 20:34:07 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
30/6 20:35:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga etat ii etsning etsningar eva grytt grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:54