Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dubbelkarott 8616237



*

nr 861 6237


Dubbelkarott

+ karott, nysilver, längd: 35


Utrop:

500 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 november 2013
kl 18:28:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/11 20:52:27 1      100 kr
22/11 21:02:54 2      150 kr
23/11 18:10:43 3      200 kr
25/11 11:16:51 2      250 kr
25/11 16:21:37 2      300 kr
25/11 18:11:31 4      300 kr
25/11 18:12:16 4      350 kr
25/11 18:15:53 5      800 kr
25/11 18:16:23 5      800 kr
25/11 18:18:49 4      450 kr
25/11 18:19:33 4      600 kr
25/11 18:20:24 4      800 kr
25/11 18:21:36 4      1.100 kr
25/11 18:23:25 4      1.100 kr
25/11 18:23:34 5      Vinnande bud
25/11 18:24:10 5      justering av budtak



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelkarott karott nysilver pläter silver ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr