KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 14744105
nr 1474 4105
Felix Söderberg
(1899-1969), Sverige
Färgkrita, "Eva". Signerad, 28x36 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
Felix Söderberg, svensk, skulptör, målare, tecknare och möbelsnickare, född 1899, död 1969 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 juni 2022
kl 19:07:06
13/6 17:22:10
Felix Söderberg
Läs mer om Felix Söderberg
Karneval (Stig Lindberg)