KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 14744105

nr 1474 4105

Felix Söderberg

(1899-1969), Sverige

Färgkrita, "Eva". Signerad, 28x36 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm

Felix Söderberg, svensk, skulptör, målare, tecknare och möbelsnickare, född 1899, död 1969 .

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 13 juni 2022
kl 19:07:06

13/6 17:22:10 1      Vinnande bud

Felix Söderberg

Läs mer om Felix Söderberg
Karneval (Stig Lindberg)