KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Christina roos 12071009

nr 1207 1009

Christina Roos

(f. 1959), Sverige

"Soul", 2018. Monogramsignerad på verket, signerad (Christina Roos 2018) på baksidan av bilden (bakom ramen) samt lapp fäst a tergo. Akryl på papper, 70x100 cm

Christina Roos, svensk bildkonstnär född 1959.

Utrop:

3.000 kr - 4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 24 september 2018
kl 18:35:21

     2.400 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)

  • Tema
  • 24 sep

A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes

Läs mer om A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes

Christina Roos

Läs mer om Christina Roos