KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Christina roos 12071009
*
nr 1207 1009
Christina Roos
(f. 1959), Sverige
"Soul", 2018. Monogramsignerad på verket, signerad (Christina Roos 2018) på baksidan av bilden (bakom ramen) samt lapp fäst a tergo. Akryl på papper, 70x100 cm
Christina Roos, svensk bildkonstnär född 1959.
Utrop:
3.000 kr - 4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 18:35:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 18:44:50
1
2.200 kr
2.400 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
13/9 18:46:02
1
2.800 kr
24/9 12:05:31
2
2.800 kr
24/9 12:05:31
1
2.800 kr (Budbetjänt)
24/9 12:21:18
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
24 sep
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes är en välgörenhetsauktion i samarbete mellan Diabetes Wellness Sverige och Metropol där ett antal konstnärer skänkt egna verk till förmån för forskning i kampe ...
Läs mer om A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl på papper akvarell akvareller bakom ramen baksidan av bilden christina roos svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Christina Roos
Christina Roos, svensk bildkonstnär född 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
nr 1207 1009
Christina Roos
(f. 1959), Sverige
"Soul", 2018. Monogramsignerad på verket, signerad (Christina Roos 2018) på baksidan av bilden (bakom ramen) samt lapp fäst a tergo. Akryl på papper, 70x100 cm
Christina Roos, svensk bildkonstnär född 1959.
| Utrop: | 3.000 kr - 4.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/9 18:44:50 | 1 | 2.200 kr |
|
2.400 kr (BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT) |
||
| 13/9 18:46:02 | 1 | 2.800 kr |
| 24/9 12:05:31 | 2 | 2.800 kr |
| 24/9 12:05:31 | 1 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
| 24/9 12:21:18 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
24 sep
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes är en välgörenhetsauktion i samarbete mellan Diabetes Wellness Sverige och Metropol där ett antal konstnärer skänkt egna verk till förmån för forskning i kampe ...
Läs mer om A(u)ktion! - Konst i kampen mot diabetes
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl på papper akvarell akvareller bakom ramen baksidan av bilden christina roos svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



