Föremål som liknar otydl sign
4124 Oljemålning
på kartong, Värmland, otydl signering, 25x18 cm
Såld: 100 kr
Såldes den 10 december 2007
4192 Oljemålning
blomstilleben, 1947, 90x60 cm, otydl sign
Såld: 400 kr
Såldes den 3 december 2007
5125 Glas
Såld: 350 kr
Såldes den 29 oktober 2007
5156 Pokal (dds)
Såld: 350 kr
Såldes den 29 oktober 2007
5166 Oljemålning
Fiskare på fjällsjö, otydl sign, 70x100
Såld: 1.500 kr
Såldes den 28 maj 2007
4026 Oljemålning
Stilleben, otydl sign, 1924, 88x133
Såld: 900 kr
Såldes den 23 januari 2006
3001 Oljemålning
ej ram, landskap,otydl sign. 64x80
Såld: 100 kr
Såldes den 10 juni 2003
3037 Oljemålning
badande nymfer, otydl sign,1800-tal, 31x49
Såld: 12.500 kr
Såldes den 2 april 2002
2041 Oljemålning
Mansporträtt, Schweiz, otydl sign, pannå, 35x25
Såld: 2.900 kr
Såldes den 4 februari 2002