6172 Schatullskåp
20-tal, skulpterad ek, längd: 70, djup: 48, höjd: 120
Såld: 200 kr
Såldes den 9 januari 2012 -
2459 Silverschatull
+ pall, barock stil, skulpterad ek
Såld: 2.800 kr
Såldes den 2 augusti 2010 -
6295 Hörnskåp
Skulpterad Ek, höjd: 118
Såld: 700 kr
Såldes den 19 oktober 2009
8424 Karmstol
Skulpterad ek, sent 1800-tal
Såld: 850 kr
Såldes den 7 september 2009 -
3286 Skåp
Skulpterad ek, längd: 120, djup: 52, höjd: 136
Såld: 1.700 kr
Såldes den 10 mars 2008 -
6434 Karmstolar
1-par, skulpterad ek
Såld: 2.100 kr
Såldes den 17 december 2007
2697 Skåp
skulpterad ek, 132x45, höjd: 147
Såld: 100 kr
Såldes den 8 oktober 2007 -
4297 Skåp
Skulpterad Ek, längd: 86, djup: 39, höjd: 131
Såld: 1.000 kr
Såldes den 2 juli 2007 -
7280 Golvlampa
Skulpterad ek, sekelskifte (skador)
Såld: 1.000 kr
Såldes den 28 maj 2007