Föremål som liknar Sigurd Möller
4198 Oljemålning
Såld: 150 kr
Såldes den 11 januari 2021
8251 Oljemålning
Såld: 600 kr
Såldes den 17 augusti 2020
6180 Oljemålning
Sigurd Möller (1895-1984), Sverige. Kvinna, 32x26
Såld: 200 kr
Såldes den 20 november 2017
2065 Akvarell
Sigurd Möller (1895-1984), Fåraherde, nomad, 34 x 45
Såld: 100 kr
Såldes den 31 augusti 2015
4157 Oljemålning
Sigurd Möller, porträtt, signerad, 32x26
Såld: 100 kr
Såldes den 19 augusti 2013
8113 Oljemålningar
Såld: 100 kr
Såldes den 9 april 2012
5399 Oljemålning
Sigurd Möller, "Kvinna vid vattenfall", 1924, 32x17
Såld: 100 kr
Såldes den 26 mars 2012
5142 Blandteknik
Sigurd Möller, Kvinna i park, ramens innermått: 45x27
Såld: 100 kr
Såldes den 26 mars 2012
8474 Akvarell
Sigurd Möller, blomster, motivets mått: 13x16
Såld: 100 kr
Såldes den 28 november 2011