Föremål som liknar Oscar Reuterswärd
5448 Blandteknik
Oscar Reuterswärd (1915 - 2002), Komposition, 50x40
Såld: 1.000 kr
Såldes den 26 oktober 2015
8559 Färglitografi
Oscar Reuterswärd (1915-2002), Omöjlig figur, 57 x 42
Såld: 650 kr
Såldes den 29 mars 2010
5623 Färglitografi
Oscar Reuterswärd (1915-2002), 160/200, 56x38
Såld: 250 kr
Såldes den 30 november 2009
4118 Färglitografi
Såld: 800 kr
Såldes den 16 november 2009
2610 Blandteknik
Såld: 1.700 kr
Såldes den 2 november 2009
4105 Akvarell
Oscar Reuterswärd, 'Perspective Japonaice', 55 x 40
Såld: 750 kr
Såldes den 19 oktober 2009
5772 Färglitografi
3 st, Oscar Reuterswärd, 210 upplaga, 39x27
Såld: 950 kr
Såldes den 5 oktober 2009
5771 Färglitografi
Såld: 900 kr
Såldes den 5 oktober 2009
8180 Färglitografi
3 st, Oscar Reuterswärd, 33x26
Såld: 700 kr
Såldes den 11 maj 2009