Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 

Föremål som liknar Falk


Vi hittade över 189 fler föremål på Auktionsindex Auktionsindex


  • Träfflista
  • 6471 Bordslampor
    4 + 1 st, bland annat Falkenberg, glasfot / mässin..//
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 19 januari 2026
  • 6640 Oljemålning
    Ragnar Falk (1903-1977). Signerad, hamnmotiv. Olja..//
    Såld: 150 kr

    Såldes den 19 januari 2026
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 19 januari 2026
  • 3160 Vaser
    2 st, kristall, Kosta, Bengt Edenfalk (1924-2016),..//
    Såld: 100 kr

    Såldes den 1 december 2025
  • 1001 Skulptur
    Lars Erik Falk (1922-2018), Sverige. ”Modul skulpt..//
    Såld: 13.000 kr

    Såldes den 24 november 2025
  • 1011 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, dater..//
    Såld: 7.000 kr

    Såldes den 24 november 2025




Ladda ner broschyr