KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12007213

nr 1200 7213

Erik Jerken

(1898-1947), Sverige

Etsning, Signerad, numrerad 3/25, Holländsk Trädgård, 1920. Motivet: 25x30

Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.

Utrop:

500 kr

måndag 27 augusti 2018
kl 20:27:36

Erik Jerken

Läs mer om Erik Jerken