KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 13462087
*
nr 1346 2087
Pierre M Bresson
(f. 1941), Frankrike
Carborundumetsning, Signerad, numrerad 44/95. Bladets mått: 75x55 ca
Pierre M Bresson, fransk bildkonstnär född 1941.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 18:21:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 14:47:26
1
150 kr
4/9 07:44:14
2
150 kr
4/9 07:44:14
1
150 kr (Budbetjänt)
4/9 07:44:47
2
200 kr
5/9 10:28:10
3
250 kr
6/9 08:35:50
4
350 kr
7/9 18:13:04
2
350 kr
7/9 18:13:04
4
350 kr (Budbetjänt)
7/9 18:14:21
2
400 kr
7/9 18:16:04
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik pierre m bresson
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47
*
Pierre M Bresson
Pierre M Bresson, fransk bildkonstnär född 1941.
Läs om budbetjänten
nr 1346 2087
Pierre M Bresson
(f. 1941), Frankrike
Carborundumetsning, Signerad, numrerad 44/95. Bladets mått: 75x55 ca
Pierre M Bresson, fransk bildkonstnär född 1941.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/9 14:47:26 | 1 | 150 kr |
| 4/9 07:44:14 | 2 | 150 kr |
| 4/9 07:44:14 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 4/9 07:44:47 | 2 | 200 kr |
| 5/9 10:28:10 | 3 | 250 kr |
| 6/9 08:35:50 | 4 | 350 kr |
| 7/9 18:13:04 | 2 | 350 kr |
| 7/9 18:13:04 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 7/9 18:14:21 | 2 | 400 kr |
| 7/9 18:16:04 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik pierre m bresson
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47



