ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9502681
*
nr 950 2681
Spegel
höjd: 120 cm
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2015
kl 20:03:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/3 15:56:32
1
100 kr
22/3 15:44:06
2
200 kr
22/3 23:01:51
3
200 kr
22/3 23:01:51
2
200 kr (Budbetjänt)
23/3 17:47:10
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 950 2681
Spegel
höjd: 120 cm
Kondition: skadad
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/3 15:56:32 | 1 | 100 kr |
| 22/3 15:44:06 | 2 | 200 kr |
| 22/3 23:01:51 | 3 | 200 kr |
| 22/3 23:01:51 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 23/3 17:47:10 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



