KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9111018
nr 911 1018
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Blandteknik, Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), signerad. 1970, bladets mått: 33x42
Kondition: löst blad
Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 15 september 2014
kl 20:55:27
600 kr
600 kr
Nils Rundgren Björnjägaren
Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren