Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 6365322



*

nr 636 5322


MIXED MEDIA (F)

Erich Pehap 1948, Stockholm, 44 x 34,


Erich Pehap 1948, Stockholmsmotiv, 44 x 34


Droit De Suite

Yes

Estimate:

100

Sold:

SEK 1600

Auction date:

Monday April 26 2010
at 17:16:55


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/4 02:59:46 1      1.000 kr
21/4 08:52:05 2      450 kr
26/4 13:00:54 3      1.100 kr
26/4 15:05:12 1      1.500 kr
26/4 17:11:22 4      1.300 kr
26/4 17:11:55 4      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr