KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15915291
nr 1591 5291
Gustaf Ambe
(1895-1972), Sverige
2 st, Signerad, blandteknik, Landskap, yttermått inklusive ram: 28x26-26x31 cm
Gustaf Enok Ambe, svensk konstnär och konstpedagog född 1895, död 1972.
Utrop:
500 kr
måndag 22 januari 2024
kl 20:39:16
Gustaf Ambe
Läs mer om Gustaf Ambe