ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9199022
*
nr 919 9022
Spegel
Nyrokoko, höjd: 109
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2014
kl 19:07:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 15:27:24
1
800 kr
20/10 18:57:12
2
1.400 kr
20/10 19:01:49
1
1.000 kr
20/10 19:01:49
2
1.100 kr (Budbetjänt)
20/10 19:02:20
1
1.200 kr
20/10 19:02:20
2
1.300 kr (Budbetjänt)
20/10 19:02:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 919 9022
Spegel
Nyrokoko, höjd: 109
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/10 15:27:24 | 1 | 800 kr |
| 20/10 18:57:12 | 2 | 1.400 kr |
| 20/10 19:01:49 | 1 | 1.000 kr |
| 20/10 19:01:49 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 20/10 19:02:20 | 1 | 1.200 kr |
| 20/10 19:02:20 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
| 20/10 19:02:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



