KONST / Litografier / Litografi 13051059
*
nr 1305 1059
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 35/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2020
kl 18:13:48
- Konstnär/Designer
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Philip Pearlstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik litografi litografi i sepia litografier oramat löst blad philip pearlstein usa
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Philip Pearlstein
nr 1305 1059
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 35/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2020 |
- Konstnär/Designer
Philip Pearlstein
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.Läs mer om Philip Pearlstein
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik litografi litografi i sepia litografier oramat löst blad philip pearlstein usa
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



