KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13521466
*
nr 1352 1466
Ryno Frieberg
(1920-2018), Sverige
Akvarell, Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 1983, blommande träd. Motivet: 23x31 cm
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 18:37:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 08:57:19
1
Vinnande bud
5/10 16:48:22
2
500 kr
5/10 16:48:22
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Läs mer om Ryno Frieberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommande träd ryno frieberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ryno Frieberg
nr 1352 1466
Ryno Frieberg
(1920-2018), Sverige
Akvarell, Ryno Frieberg (f. 1920), Sverige. Signerad, daterad 1983, blommande träd. Motivet: 23x31 cm
Ryno Frieberg, svensk målare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/10 08:57:19 | 1 | Vinnande bud |
| 5/10 16:48:22 | 2 | 500 kr |
| 5/10 16:48:22 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ryno Frieberg
Ryno Frieberg, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Falun 1920, död 2018.Läs mer om Ryno Frieberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommande träd ryno frieberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



