ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14808306
*
nr 1480 8306
Spegel
Tidigt 1900-tal, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2022
kl 19:41:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/7 22:26:47
1
100 kr
31/7 22:40:15
2
200 kr
1/8 19:32:15
3
200 kr
1/8 19:32:15
2
200 kr (Budbetjänt)
1/8 19:32:23
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:16
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1480 8306
Spegel
Tidigt 1900-tal, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/7 22:26:47 | 1 | 100 kr |
| 31/7 22:40:15 | 2 | 200 kr |
| 1/8 19:32:15 | 3 | 200 kr |
| 1/8 19:32:15 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 1/8 19:32:23 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar tidigt 1900-tal
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:16 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
12 jan kl 18:23



