KONST / Litografier / Färglitografi 11007051
*
nr 1100 7051
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Färglitografi, Mårten Andersson (f. 1934), PT, signerad, motivet: 22x19
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:09:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 18:28:57
1
500 kr
3/4 12:23:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
nr 1100 7051
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Färglitografi, Mårten Andersson (f. 1934), PT, signerad, motivet: 22x19
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/4 18:28:57 | 1 | 500 kr |
| 3/4 12:23:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



