ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8985352
*
nr 898 5352
Spegel
Oval, höjd, 56
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 juni 2014
kl 20:36:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/5 13:18:56
1
100 kr
2/6 19:13:11
2
150 kr
2/6 19:23:16
3
200 kr
2/6 19:24:13
2
250 kr
2/6 19:30:47
3
350 kr
2/6 19:32:04
2
350 kr
2/6 19:32:57
2
400 kr
2/6 19:34:13
3
450 kr
2/6 19:38:01
2
500 kr
2/6 19:41:03
3
600 kr
2/6 20:02:35
2
700 kr
2/6 20:26:52
3
800 kr
2/6 20:31:11
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 898 5352
Spegel
Oval, höjd, 56
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 juni 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 31/5 13:18:56 | 1 | 100 kr |
| 2/6 19:13:11 | 2 | 150 kr |
| 2/6 19:23:16 | 3 | 200 kr |
| 2/6 19:24:13 | 2 | 250 kr |
| 2/6 19:30:47 | 3 | 350 kr |
| 2/6 19:32:04 | 2 | 350 kr |
| 2/6 19:32:57 | 2 | 400 kr |
| 2/6 19:34:13 | 3 | 450 kr |
| 2/6 19:38:01 | 2 | 500 kr |
| 2/6 19:41:03 | 3 | 600 kr |
| 2/6 20:02:35 | 2 | 700 kr |
| 2/6 20:26:52 | 3 | 800 kr |
| 2/6 20:31:11 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



