KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 7451395

nr 745 1395

Fanny Hjelm

(1858-1944), Sverige

Akvareller, 4 st, Fanny Hjelm (1858-1944), motiv från Utö, signerade, motivets mått: c: a 2x4

Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 5 mars 2012
kl 18:13:07

Fanny Hjelm

Läs mer om Fanny Hjelm