KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12044387
*
nr 1204 4387
Gottfrid LÃ¥rd
(1895-1981), Sverige
Akvarell, Molins Fontän, 25x34
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:03:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 22:58:16
1
Vinnande bud
17/9 18:45:02
2
200 kr
17/9 18:45:02
1
250 kr (Budbetjänt)
17/9 18:45:26
2
300 kr
17/9 18:45:26
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gottfrid LÃ¥rd
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gottfrid lård molins fontän svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
*
Gottfrid LÃ¥rd
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
nr 1204 4387
Gottfrid LÃ¥rd
(1895-1981), Sverige
Akvarell, Molins Fontän, 25x34
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/9 22:58:16 | 1 | Vinnande bud |
17/9 18:45:02 | 2 | 200 kr |
17/9 18:45:02 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
17/9 18:45:26 | 2 | 300 kr |
17/9 18:45:26 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gottfrid LÃ¥rd
Gottfrid LÃ¥rd, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gottfrid lård molins fontän svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04