ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4253611
*
nr 425 3611
Spegel
träram, höjd: 141
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/8 18:38:05
1
300 kr
28/8 12:20:03
2
350 kr
28/8 12:25:05
1
400 kr
28/8 14:24:52
2
450 kr
28/8 15:41:03
3
500 kr
28/8 15:44:18
2
Vinnande bud
28/8 16:00:05
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar träram
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 425 3611
Spegel
träram, höjd: 141
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/8 18:38:05 | 1 | 300 kr |
28/8 12:20:03 | 2 | 350 kr |
28/8 12:25:05 | 1 | 400 kr |
28/8 14:24:52 | 2 | 450 kr |
28/8 15:41:03 | 3 | 500 kr |
28/8 15:44:18 | 2 | Vinnande bud |
28/8 16:00:05 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar träram
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23