KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11795574
*
nr 1179 5574
Josef Lund
(1898-1969), Sverige
Blandteknik, 2 st. 28x19 + 11x30
Josef Lund, svensk bildkonstnär född 1898 i Stockholm, död 1969.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 18:27:52
- Konstnär/Designer
Josef Lund
Josef Lund, svensk bildkonstnär född 1898 i Stockholm, död 1969.
Läs mer om Josef Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik josef lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12
*
Josef Lund
Josef Lund, svensk bildkonstnär född 1898 i Stockholm, död 1969.
Läs mer om Josef Lund
nr 1179 5574
Josef Lund
(1898-1969), Sverige
Blandteknik, 2 st. 28x19 + 11x30
Josef Lund, svensk bildkonstnär född 1898 i Stockholm, död 1969.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Konstnär/Designer
Josef Lund
Josef Lund, svensk bildkonstnär född 1898 i Stockholm, död 1969.Läs mer om Josef Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik josef lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:12



