KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878557
*
nr 1387 8557
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på pannå, 49x39, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 18:16:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 18:36:08
1
100 kr
27/3 11:21:32
2
400 kr
29/3 18:04:32
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Läs mer om Josef Öberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef öberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Läs mer om Josef Öberg
nr 1387 8557
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på pannå, 49x39, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/3 18:36:08 | 1 | 100 kr |
| 27/3 11:21:32 | 2 | 400 kr |
| 29/3 18:04:32 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.Läs mer om Josef Öberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef öberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



