Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7954112



*

nr 795 4112


Rune Claesson

(f. 1930), Sverige


Färglitografi , Rune Claesson (f. 1930), Fjällmotiv, motivets mått: 47 x 64


Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 december 2012
kl 17:17:32



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Rune Claesson

Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.

Läs mer om Rune Claesson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad motiv med fjäll rune claesson svensk konstnär sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr