KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 14807026

nr 1480 7026

Siri Rathsman

(1895-1974), Sverige

Färgkrita, Signerad, daterad 1950, landskap. Bildmått: 44x37 cm, yttermått inklusive ram: 67x59 cm

Kondition: slitage

Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 19:25:02

29/7 16:32:27 1      Vinnande bud

Siri Rathsman

Läs mer om Siri Rathsman