KONST / Litografier / Litografi 15774198
nr 1577 4198
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Litografi, Signerad, numrerad 299/300, daterad 48. Bildmått: 17x23 cm, yttermått inklusive ram: 33x39 cm
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
måndag 13 november 2023
kl 19:07:06
Björn Jonson
Läs mer om Björn Jonson