Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Uppläggningsfat 9952024



*

nr 995 2024


Uppläggningsfat

+ skärbräda, "Pomona", Rörstrand, längd: 37 - 42


Utrop:

600 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 november 2015
kl 19:04:32


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/10 06:17:21 1      400 kr
30/10 17:56:07 2      350 kr
30/10 17:56:07 1      400 kr (Budbetjänt)
30/10 17:56:55 2      500 kr
7/11 01:05:26 3      700 kr
11/11 21:35:54 4      900 kr
14/11 11:00:24 5      900 kr
14/11 11:00:24 4      900 kr (Budbetjänt)
14/11 11:02:01 5      1.000 kr
16/11 10:53:16 3      1.200 kr
16/11 18:34:47 6      1.200 kr
16/11 18:34:47 3      1.200 kr (Budbetjänt)
16/11 18:35:44 6      1.400 kr
16/11 18:56:31 7      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 16 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
  • Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand skandinavien skärbräda sverige uppläggningsfat
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:24
  • 7208 Frukostkoppar
    2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr