KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13371013

nr 1337 1013

Brita Nordencreutz

(1899-1982), Sverige

Oljemålning, Sydländskt gatumotiv. Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 53x40cm

Brita Nordencreutz, född 1899, död 1982, svensk målare,

måndag 13 juli 2020
kl 19:17:33

Brita Nordencreutz

Läs mer om Brita Nordencreutz