KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077138
nr 1407 7138
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 83, Kråkor. Olja på duk, 91x64, yttermått inklusive ram: 115x89 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:50:53
250 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr